Msze św. w niedziele:
10.00 – Suma Parafialna;

Msze św. w dni powszednie

e-mail: jkuch@poczta.onet.pl

8 czerwca 2018

Lednica 2018

sprawozdanie

2 czerwca 2018 r. wyruszyliśmy na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. My to znaczy młodzież! Podczas spotkania przewodniczyło nam jedno, bardzo ważne słowo "Jestem", które przypomina nam o obecności Boga w naszym życiu i o codziennym budowaniu z Nim relacji. To słowo, to również nasza odpowiedź na wołanie Jezusa.

Symbole tegorocznego spotkania to: Zwierciadło prawdziwego spojrzenia, flaga Polski oraz świeca. Uczestnicy otrzymali również śpiewniki, ponieważ część czasu była przeznaczona na tańce i śpiewy lednickie. W programie spotkania była również: Koronka do Bożego Miłosierdzia, świadectwa, konferencje, procesje, posłanie misjonarzy do najuboższych krajów ( m.in. Zambii i Kazachstanu ), spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu, przejście przez bramę III Tysiąclecia oraz najważniejszy punkt spotkania - EUCHARYSTIA.

Wyjazd na Lednicę to świetny czas na modlitwę, ale nie tylko. Podczas wyjazdu mieliśmy chwilę wytchnienia, szczególnie, że w tym roku pogoda nam dopisała. To również czas na budowanie więzi między nami, spotkania ze znajomymi z innych zakątków Polski ( na Lednicę przyjechało ponad 100tys. osób ).

Chociaż musieliśmy wstać wcześnie rano, żeby jak najdłużej cieszyć się atmosferą lednicką, to na szczęście zmęczenie dało się nam we znaki ( albo dało się odczuć), dopiero podczas drogi powrotnej w autokarze, dlatego nic nie potrafiło zakłócić naszego snu. ;)

Lednica nie jest z nami tylko przez jeden dzień, ale jest z nami przez cały rok, ponieważ pieśni, których nauczyliśmy sie na spotkaniu w Lednicy, śpiewamy również na mszy świętej w naszym kościele! Kolejne Spotkanie Młodych Lednica 2000 już za niecały rok, czyli 1 czerwca 2019!

Kasia Kupiec

Stadion Młodych - Warszawa