Msze św. w niedziele:
10.00 – Suma Parafialna;

Msze św. w dni powszednie

e-mail: jkuch@poczta.onet.pl

17 września 2018

Niebezpieczeństwo Gdańskiego Modelu

Jako duszpasterze pragniemy zwrócić uwagę rodziców na przyjęty w czerwcu tego roku przez Radę Miasta Gdańska tzw. Model na rzecz równego traktowania. Wiele zapisów znajdujących się w przyjętym programie budzi zastrzeżenia z punktu widzenia chrześcijańskiej moralności i może stanowić poważne zagrożenie dla wychowania dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez katolickie wspólnoty i wysłuchania głosu rodziców chcących mieć wpływ na treści, których są uczone ich dzieci. Inicjatywa sprzeciwiająca się Modelowi została nawana "Koń trojański w Gdańsku" jako symboliczny wyraz tego czym jest wprowadzany program dla wychowania dzieci i młodzieży. Należy przy tym zaznaczyć, że inicjatywa ta nie jest atakiem na osoby borykające się ze skłonnościami homoseksualnymi, ale sprzeciwem wobec wprowadzanej ideologii sprzecznej z duchem chrześcijańskim.

Poniżej można znaleźć wiele cennych informacji:

Inicjatywa odpowiedzialny Gdańsk

Stop seksualizacji dzieci