Msze św. w niedziele:
10.00 – Suma Parafialna;

Msze św. w dni powszednie

8 czerwca 2019

Lednica 2019

Tegoroczny dzień dziecka spędziliśmy na XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Według informacji organizatorów, na spotkanie przybyło ponad 60 tysięcy młodych z całej Polski i kilku krajów Europy. Obecna była także delegacja z Panamy, gdzie na początku roku odbyły się Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem.
Tegorocznymi symbolami Lednicy była krótka książeczka „Poznaj moje serce – Lednicka droga do spowiedzi” oraz pieczęć z hasłem spotkania „Wiesz, że Cię kocham” ( Pnp 8, 6-7 ). Inspiracją do powstania tego hasła był obraz “Powołanie św. Mateusza” Caravaggio. Natomiast symbolami dla księży i sióstr był: kaganek oraz stuła.
Na tegorocznym spotkaniu lednickim pojawiło się wiele wschodnich akcentów. Do celebrowania Mszy Świętej zostali zaproszeni przedstawiciele Kościoła grekokatolickiego. Podczas uroczystości mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, który był głównym tematem jednej z konferencji „Opowiem Ci o spowiedzi”. Przez całe spotkanie, czekał na nas Chrystus w Najświętszym Sakramencie w namiocie adoracji. Na polach można było spotkać wielu wolontariuszy, tancerzy oraz harcerzy, i ewangelizatorów, którzy mieli umocnić nas swoim świadectwem życia z Jezusem. Aby spotkanie mogło się odbyć, nad naszym bezpieczeństwem czuwały służby: patrol medyczny, żołnierze, policja oraz ochrona lednicka.
Wyjazd trwał całą dobę. Wyruszyliśmy w sobotę rano i wróciliśmy wczesnym rankiem w niedzielę. Podróż autokarem minęła w pogodnej atmosferze - przy dźwiękach jutrzni i wspólnie śpiewanych pieśni. Pogoda nam dopisała, dlatego też wydarzenie przebiegło bez zakłóceń. O godzinie 15:00 odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie drogą III Tysiąclecia przeszła procesja „Tylko Orły”, której towarzyszył widowiskowy przelot samolotów. Najważniejszym jednak elementem spotkania była Eucharystia.
Za każdym razem kiedy jestem na Lednicy uderza mnie ogrom ludzi przyjmujących Jezusa do swojego serca. Siedząc na środku pola i skubiąc trawę, można usłyszeć słowo Boże skierowane do każdego z nas. Patrząc na zachodzące słońce, można dziękować Bogu za całe swoje życie i za dar jakim jest Jego Ciało.
Lednica Młodych to niezwykły czas. Sposób wykorzystania tego czasu zależy wyłącznie od nas. Jeśli otworzymy się na działanie łaski Bożej i pozwolimy działać Duchowi Świętemu, aby nas prowadził w dalszej wędrówce życia, to właśnie ten jeden dzień może sprawić, że w przyszłości wydamy obfite owoce.

Kasia Kupiec

Sadzenie żonkili w ramach akcji "Pola nadziei"

Nowi ceremoniarze