Parafia NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej

Msze Święte w niedziele i święta: 
 8.00

10.00 (suma parafialna)

12.00 (z udziałem dzieci)

18.30

Msze Święte w tygodniu
 7.30

18.00

Sprawy biurowe można załatwić bezpośrednio po każdej Mszy św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie.

Adres:
Marynarki Polskiej 148
80-865 Gdańsk - Zielony Trójkąt
tel. 58 344 72 68

e-mail:

Numer konta:
18 1160 2202 0000 0000 5069 8306

3 lipca 2021

Mistrzostwa Polski Rzeszów 2021

W dniach 28-29 czerwca odbyły się w Rzeszowie mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Wzięła w nich udział drużyna naszych ministrantów, która startowała w kategorii Lektor Młodszy (wiek chłopców 13-16 lat). Aby się tam dostać, nasi chłopcy zdobyli mistrzostwo naszej archidiecezji. Rozgrywki te rozpoczęły się jesienią, kiedy to nasza drużyna wygrała 3 mecze eliminacyjne, awansując się do turnieju finałowego. Ten, z powodu obostrzeń związanych z pandemią, odbył się dopiero 8 maja w Rumi. Nasi ministranci zdobyli tytuł, kwalifikując się tym samym do mistrzostw krajowych. Turniej w Rzeszowie, podobnie jak rozgrywki diecezjalne, odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii naszych chłopców startowało 27 drużyn, w kategorii Lektor Starszy (wiek 17-21 lat) 28 drużyn oraz w kategorii Ministrant (wiek chłopców 8-12 lat) 17 drużyn. W sumie ponad 800 zawodników z 22 diecezji. Rozgrywki mistrzowskie odbywały się na 8 orlikach (kategorie starsze) oraz 4 halach (kategoria najmłodsza). Nasi chłopcy trafili do grupy B, którą tworzyło 7 drużyn. Mecze rozgrywali w Nowej Wsi, 10 km od Rzeszowa. Rozgrywki grupowe odbywały się 28 czerwca w godz. 10.00 – 17.00. Wcześniej, o godz. 8.00 w katedrze rzeszowskiej, odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, w której uczestniczyły wszystkie drużyny. Już na boisku nasi rozpoczęli od meczu z Rawą Mazowiecką, który niestety zakończył się porażką. Ale następnie przyszły już same zwycięstwa: z Zamościem, Toruniem, Ćmielowem (diec. sandomierska), Racławicami (diec. krakowska) i Tylmanową (diec. tarnowska). Dzięki temu zajęliśmy drugie miejsce w grupie, awansując do finału A, czyli najlepszej ósemki turnieju. Mecze finałowe odbywały się następnego dnia, graliśmy na boisku w Rzeszowie. Wcześniej, w miejscu naszego noclegu, a było to sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Mecz ćwierćfinałowy graliśmy z ministrantami z Kobylina (diec. kaliska). Po pięknej walce mecz zakończył się remisem 0-0 i zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Zwyciężyliśmy kwalifikując się do półfinału, czyli najlepszej czwórki. Tam spotkaliśmy się z parafią Bednary (diec. łowicka). Mecz zakończył się przegraną i pozostała nam walka o 3 miejsce. Mecz z drużyną z Radomia, parafia św. Stefana, niestety również nie udało nam się wygrać. Niemniej osiągnęliśmy ogromny sukces zajmując 4 miejsce. Był to nasz pierwszy start w takiej imprezie, a były to już XVI mistrzostwa. Odbywają się co roku w różnych miejscach. Naszą drużynę tworzyli: Filip Chętnik, Kevin Szulc, Mateusz Chętnik, Mateusz Kędzierski, Oskar Biernacki, Adam Gawin oraz Jakub Dróżka, który z racji przekroczenia wieku nie mógł grać w Rzeszowie, ale był z nami. Oba wieczory spędziliśmy na pięknej starówce rzeszowskiej zajadając się pysznymi lodami. Udało nam się również zwiedzić z przewodnikiem piękne miejsce – muzeum Polaków ratujących Żydów w Markowej. Szczęśliwi powróciliśmy na Zielonkę. Zachęcamy do zobaczenia kilkunastu zdjęć w naszej galerii TUTAJ. Dużo zdjęć, relacji oraz filmików, m.in. z TVP Rzeszów znajdziemy  TUTAJ oraz TUTAJ  oraz TUTAJ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Ks. Jan

ks. Proboszcz


Zdjęcia

Pielgrzymka do Rzymu

Bp Piotr Przyborek u nas

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
38 0.057800054550171