Sprawy biurowe można załatwić bezpośrednio po każdej Mszy św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie.

Numer konta:
18 1160 2202 0000 0000 5069 8306

1 lipca 2022

Mistrzostwa LSO w Kołobrzegu

Pod koniec kwietnia odbyły się w Rumi mistrzostwa naszej archidiecezji w Piłce Nożnej. Ponownie jak przed rokiem nasi chłopcy w kategorii Lektor Młodszy (wiek 13-16 lat) nie mieli sobie równych. I w półfinale z parafią św. O. Pio z Ujeściska oraz w finale z parafią z Gdyni zwyciężyli w rzutach karnych. Ale szczęście podobno sprzyja lepszymUśmiech A karne też trzeba umieć strzelać! Po tym sukcesie było jasne, że dostali się do finałów mistrzostw kraju, które w tym roku odbywały się w Kołobrzegu w dn. 26-28 czerwca. To dla nas o wiele bliżej niż zeszłoroczna wyprawa do Rzeszowa, gdzie zajęli 4 miejsce. Po przybyciu w niedzielę udaliśmy się do punktu rejestracji drużyn, a następnie na nocleg w bursie przy ul. Grottgera, bardzo blisko morza, w pięknej, uzdrowiskowej części miasta. Poniedziałek i wtorek rozpoczynaliśmy od Mszy Świętej o godz. 8.00 w pięknej bazylice kołobrzeskiej. Następnie udawaliśmy się na boiska, by rozgrywać turniej mistrzowski.  W poniedziałek odbywały się rozgrywki grupowe. W naszej kategorii startowało 41 drużyn. W sumie ok. 120 drużyn w trzech kategoriach, blisko 1500 ministrantów i lektorów. Naprawdę duża impreza. Mieliśmy za rywali mistrzów innych diecezji, czyli drużyny z Łowisk, Wilkołaza, Rudnika, Kutna, Warszawy i Starachowic. W dużej temperaturze (na szczęście mecze trwały 2x5 minut) rozegraliśmy 6 meczy, z czego 3 wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i 1 przegraliśmy. Rywalizacja w grupie była bardzo zacięta i wyrównana. Jednak, co najważniejsze, awansowaliśmy do 1/8 finału, czyli najlepszej 16 mistrzostw. Tam, już następnego dnia, pokonaliśmy drużynę z Wysokienic, awansując do ćwierćfinału. Tam natrafiliśmy na drużynę z Białej Podlaskiej. Przegraliśmy 0-1, na co wpływ z pewnością miała kontuzja naszego kapitana. Mateuszu zdrowia+ Jest oczywiście pewien niedosyt, bo była szansa na więcej, ale i tak cieszymy się z tego osiągnięcia. Ostatecznie zajęliśmy miejsce 5-8. Zwyciężyła drużyna ze Skawinek, która w finale zwyciężyła Biłgoraj. W kategorii Lektor Starszy startowała drużyna z parafii św. O. Pio na Ujeścisku i zajęła takie samo miejsce, jak my. W najmłodszej kategorii Ministrant startowała drużyna z Brzeźna, zajmując dalsze miejsce. Zobaczymy, co będzie za rokUśmiech Skawinki przed rokiem zajęły 5 miejsceŚmiech

Zachęcamy do naszej galerii tutaj

Link do relacji radiowej, o której już kilka osób mówiło, że słyszało na żywo. Wypowiedzi naszych ministrantów po 3 minucie tutaj