1. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 lub o godz. 18.30, czyli pół godziny później niż zwykle wieczorna Msza Święta, by umożliwić uczestnictwo pracującym. Codziennie od godz. 8.30 oraz 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. W te trzy dni rekolekcyjne nie ma Mszy Świętej porannej o 7.30.
2. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji. W najbliższych dniach codziennie przed snem niech każdy z nas odmówi dowolną modlitwę w intencji owoców tych rekolekcji.
3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
4. Przedstawiciele rady parafialnej zbierają dzisiaj do puszek ofiary na przedświąteczne wsparcie uboższych rodzin i osób z naszej parafii. Gdybyśmy potrzebowali takiej pomocy lub widzieli kogoś potrzebującego w sąsiedztwie, to prosimy o zgłoszenie. Przy św. Antonim jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty żywnościowe.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Zakończenie Nieszporami o godz. 19.15.
6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 17.15 zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi, a o godz. 18.30 dorosłych oraz młodzież.
7. Wielkopostny Dzień Skupienia odbędzie się w naszym domu parafialnym w najbliższą sobotę w godzinach od 9.00 do 13.00. W programie Msza św., okazja do spowiedzi i konferencja. Szczegółowy program dnia skupienia, który jest przeznaczony dla dorosłych i starszej młodzieży, znajduje się TUTAJ.
8. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11.00 w kościele (wejście przez zakrystię). Zapraszamy na to spotkanie również nowych chłopców, którzy chcieliby włączyć się w służbę ministrancką.
9. Organizujemy w naszym kościele projekcję amerykańskiego filmu „Odważni” w poniedziałek, 19 marca o godz. 19.00. Więcej o tym filmie TUTAJ. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
10. Zachęcamy do udziału w Długodystansowej Drodze Krzyżowej z kościoła św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni do sanktuarium Męki Pańskiej w Wejherowie (ok. 30 km) w sobotę 24 marca. Szczegóły w gazetce. Zapisy w zakrystii.
11. Taca za tydzień przeznaczona będzie przede wszystkim na pokrycie kosztów remontu organów, który powoli zbliża się do końca.
12. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie II Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę po porannej Mszy Świętej.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz zabrać Tygodnik Parafialny.
W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Zofia Kielasiak, l. 92, zam. przy ul. Twardej, Mieczysław Golubiewski, l. 75, zam. przy ul. Marynarki Polskiej 134 i Władysława Szałkowska, l. 83, zam. przy ul. Okrąg. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…