Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok)

1 stycznia 2022

1. Dzisiaj, w Nowy Rok, Msze Święte o 8.00, 10.00, 12.00 oraz 18.30.

2. Wieczór Chwały w jutrzejszą niedzielę. Msza Święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała o godz. 18.30, a następnie godzinna modlitwa uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Od 2 stycznia rozpoczniemy w naszej diecezji nowennę w intencji rodzin. Niech będzie to szczególny czas modlitwy za rodziny w naszych parafiach, zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę. Przy wyjściu z kościoła z obu stron jest wyłożona broszura "Słowo do rodzin" arcybiskupa Tadeusza Wojdy, zawierająca rozważania na 7 kolejnych dni. Zachęcamy rodziny do zabrania i codziennego rozważania i modlitwy w domach. Zapraszamy również do modlitwy za rodziny podczas codziennych Mszy Świętych w kościele.

4. Wspólnota „Wieczernik” zaprasza na Mszę Świętą, w czasie której będziemy prosić  o błogosławieństwo Boże dla nas wszystkich w Nowym Roku, we wtorek o godz. 19.00.

5. W ciągu tygodnia Msze Święte o godz. 7.30 i 18.00, ale w czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym, a więc o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.30. Jest to również dzień modlitwy i pomocy misjom. Wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 na orszak Trzech Króli w naszym kościele. Każde dziecko otrzyma specjalną koronę.

6. W niedzielę, 2 stycznia, mija termin zgłoszeń na wizytę duszpasterską w domach. Na Trzech Króli przedstawimy plan Kolędy. Jednocześnie zapraszamy na spotkania w kościele:

6 stycznia, godz. 10.00 – mieszkańcy ul. Twardej, numery domów od 1 do 17;

6 stycznia, godz. 12.00 – mieszkańcy ul. Twardej, numery domów od 18 do 21;

9 stycznia, godz. 10.00 – mieszkańcy ul. Chwaszczyńskiej, Swojskiej oraz Marynarki Polskiej (numery nieparzyste);

9 stycznia, godz. 12.00 - mieszkańcy ul. Okrąg

Po Mszy Świętej w tym wyznaczonym terminie mieszkańcy tych domów pozostaną na specjalną modlitwę błogosławieństwa. Cały program tych spotkań znajdziemy na parafialnej stronie internetowej, będziemy również na bieżąco podawać w ogłoszeniach.

7. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwa po porannej i wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi przed Mszami Świętymi.

8. W przyszłą niedzielę, 9 stycznia, będziemy gościć w naszej parafii Patrycję Hurlak, aktorkę znaną m.in. z serialu „Klan”, „Blondynka” czy programu „Ukryte Skarby”. Patrycja przez 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”. Po wieczornej Mszy Świętej, o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie, na którym aktorka podzieli się z nami, czym dla niej jest Eucharystia.

9. Msza Święta w intencji za śp. ks. Andrzeja Rakowskiego z okazji 3 rocznicy śmierci,  z udziałem jego kolegów z roku, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

10. Koncert kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 15 stycznia, o godz. 19.00.

11. Niezwykłe rekolekcje o nazwie „Kurs Nowe Życie” organizujemy w naszej parafii w dn. 4-6 lutego. Zachęcamy do zapisów.

12. List świąteczno-kolędowy ks. Jana dotarł do wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Gdyby z jakiegoś powodu tak nie było, to list jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z obu stron, znajduje się również na parafialnej stronie internetowej.

13. O posprzątanie kościoła prosimy członków naszych wspólnot oraz osoby chętne w piątek o godz. 18.45.

14. Przy wyjściu znajdziemy nowy numer biblijnego czasopisma „Galilea” w cenie 10 zł.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Mistrzostwa LSO w Kołobrzegu