Niedziela Trójcy Świętej

12 czerwca 2022

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 18.00.

2. Przedstawiciele rady parafialnej zbierają przy wyjściu ofiary na dekoracje na Boże Ciało oraz pokrycie kosztów orkiestry.

3. Jutro, 13 czerwca, przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej procesja i modlitwa różańcowa. Odpowiedzialnymi za prowadzenie różańca i niesienie figurki są nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej oraz Liturgiczna Służba Ołtarza.

4. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek po nabożeństwie fatimskim, czyli o godz. 19.30 w kościele.

5. Spotkanie podsumowujące Synod o synodalności, który odbywa się w naszej archidiecezji, odbędzie się we wtorek, 14 czerwca o godz. 19.00 w auli Jana Pawła II w Oliwie. Wybiera się grupa z naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Jana.

6. W środę przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Będzie to miało miejsce od godz. 8.00 do 18.00. Zapraszamy do przybycia do kościoła, który będzie otwarty cały dzień, na chwilę modlitwy przed Panem Jezusem. Na stolikach są wyłożone listy do wpisywania się, kto w jakim czasie, przez co najmniej pół godziny, mógłby czuwać przed Najświętszym Sakramentem.

7. Dyżur przedstawiciela naszego Caritasu w środę w godz. 17.30 – 18.00 w domu parafialnym.

8. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Pierwsza Msza Święta o godz. 9.00, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdzie ona tradycyjną trasą, ulicami Zielony Trójkąt, Mikołaja Reja, Swojską, Chwaszczyńską, Twardą, Okrąg, Marynarki Polskiej (przy wieżowcach) i do kościoła. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele odbędzie się Msza Święta, a także o godz. 18.30. Serdecznie prosimy parafian o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, przystrojenie okien naszych domów i mieszkań, a nade wszystko o udział we Mszy Świętej i procesji. Zachęcamy do zabrania książeczek i śpiewników z pieśniami na procesję. Tegoroczne dzieci komunijne oraz rocznicowe prosimy o uczestnictwo w procesji w strojach komunijnych lub galowych.

9. Dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17.00 na placu przy kościele. Serdecznie prosimy parafian o przynoszenie płatków kwiatów do sypania w Boże Ciało i składania pod wejściem na chór.

10. Spotkanie „Katolicy na ulicy” organizowane od 1999 r. w Boże Ciało przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji odbędzie się w tym roku przy Molo w Sopocie w godz. 16.30 – 19.00.

11. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od postu w piątek po Bożym Ciele.

12. Zachęcamy do udziału w 2–dniowej Pieszej Pielgrzymce śladami Bł. Doroty do Mątowów Wielkich, która odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Rozpoczęcie w piątek Mszą Świętą o godz. 6.30 w Bazylice Mariackiej.

13. Trzeci etap pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba odbędzie się w sobotę, 25 czerwca. Pójdziemy z miejscowości Tuja do Mikoszewa (24 km).

14. W tym samym dniu, 25 czerwca, odbędzie się rowerowa pielgrzymka z Oliwy do Sianowa (34 km). Szczegóły na plakacie.

15. W najbliższych dniach wchodzą na ekrany kin filmy chrześcijańskie: familijna komedia „Nakręcony tata” oraz film „Żywy”. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do wybrania się.

16. Na stolikach przy wyjściu z kościoła można jeszcze złożyć podpis przeciwko próbom złagodzenia prawa aborcyjnego. Gorąco zachęcamy.

17. Za tydzień będziemy mieli tacę remontowo-inwestycyjną.

18. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie III Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę o godz. 8.00. Dyżur modlitwy różańcowej w kościele ma I róża.

19. Zachęcamy do nabywania prasy. Jest też dodatkowo „Gość Extra” w cenie 12 zł poświęcony Eucharystii, m.in. cudom eucharystycznym w Sokółce i Legnicy.

Zmarła nasza parafianka Adela Wójcik, l. 87, z ul. Okrąg (pogrzeb we wtorek). Polećmy ją miłosiernemu Bogu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Mistrzostwa LSO w Kołobrzegu