12. niedziela zwykła

19 czerwca 2022

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 18.00, a w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Świętej.

2. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

3. Msza Święta ze wspólnotą Wieczernik we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

4. Dyżur przedstawiciela naszego Caritasu w środę w godz. 17.30 – 18.00 w domu parafialnym.

5. Pragniemy wspólną modlitwą wraz u uczniami podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny oraz  długie lata pracy pani wicedyrektor naszej szkoły i 3 wieloletnich nauczycieli odchodzących na emeryturę. Zapraszamy Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły, a przede wszystkim uczniów i rodziców na uroczystą-dziękczynną Mszę św. w CZWARTEK 23 czerwca o godz. 8.15. Dzieci przyjdą do kościoła pod opieką swoich nauczycieli. Wszystko jest w naszym życiu ulotne – słowa, prezenty, kwiaty…. wszystko oprócz modlitwy, która trwa zawsze bo kierowana jest do Pana Boga, który ZAWSZE JEST.

6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Poświęcimy również wianki oraz tegoroczne pierwociny ziemi.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Znosi ona piątkowy obowiązek wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Uroczystości odpustowe w parafii „na Czarnej” o godz. 19.00. Rozpoczęcie procesją od kościoła Jezuitów o godz. 17.45.

8. Trzeci etap pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba odbędzie się w sobotę, 25 czerwca. Pójdziemy z miejscowości Tuja do Mikoszewa (24 km). Opłata za autokar tam i z powrotem wynosi 30 zł. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy do środy u ks. Jana lub w zakrystii.

9. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd dla młodzieży w wieku 14-20 lat do Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym w dn. 4 – 11 lipca. Informacje i zapisy na stronie duszpasterstwa.

10. Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 28 lipca. Kilka razy w tygodniu będzie kursował autokar z Gdańska, więc będzie można podjechać na jeden lub kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.pielgrzymka.gda.pl.

11. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie IV Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę o godz. 8.00. Dyżur modlitwy różańcowej w kościele ma III róża.

12. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”. Jest jeszcze „Gość Extra”, „Galilea”, „Dobre Nowiny” oraz ostatnia przed wakacjami „Gazetka Parafialna”.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Mistrzostwa LSO w Kołobrzegu