16.00 (w styczniu od pn do pt), w sobotę o 18.00

15. niedziela zwykła

10 lipca 2022

1. Spotkanie osób zainteresowanych październikową pielgrzymką do Włoch odbędzie się dzisiaj o godz. 19.20 w kościele.

2. W okresie wakacyjnym zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. W tym czasie również okazja do spowiedzi.

3. We wtorek przypada 1 rocznica śmierci naszego parafianina Damiana Zelewskiego. W związku z tym wspólnota młodzieżowa „Ucho Igielne”, do której należał Damian, zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W środę, 13 lipca, przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej procesja i modlitwa różańcowa. Grupą odpowiedzialną za prowadzenie rozważań i niesienie figurki jest Żywy Różaniec.

5. IV – ostatni etap tegorocznego wędrowania szlakiem pomorskiej drogi św. Jakuba odbędzie się w sobotę, 16 lipca. Pielgrzymować będziemy ze Świbna (sanktuarium św. Wojciecha), przez Sobieszewo (sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej), do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła, u Ojców Kapucynów, przy ul. Wałowej(24 km). Wyjazd o godz. 6.51 tramwajem (linia 10) z przystanku „Węzeł Kliniczna”, a następnie autobusem (linia 112) spod dworca PKP o godz. 7.13.

6. Ks. Piotr Przyborek, który przez 6 lat był naszym wikariuszem, został w minioną środę mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. Informacja od policji - Przestępcy nadal wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób, podając się za mundurowych. Dzwoniąc, podszywają się pod pracowników poczty i zdobywają adres. Następnie dzwoni fałszywy policjant i prosi o pieniądze, które mają pomóc w rozwiązaniu prowadzonego rzekomo dochodzenia. Pieniądze mają być pozostawione we wskazanym miejscu lub przekazane fałszywemu funkcjonariuszowi, który ma je zabezpieczyć. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie żądają przekazania przez siebie pieniędzy, a w sytuacji, gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy ponadto, iż oszuści podają się także za pracowników banku, spółdzielni czy pracowników służby medycznej, a także policjantów w związku z uczestnictwem osoby bliskiej w wypadku drogowym. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 112.

8. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie III Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę po porannej Mszy Świętej.

9. Za tydzień będziemy mieli tacę remontowo-inwestycyjną.

10. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa. Zachęcamy do nabywania i czytania.

11. Wszystkim parafianom życzymy dobrego czasu w okresie letnim, gościom zaś jak najlepszego pobytu nad morzem.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

K. Kiljański - koncert kolęd