16.00 (w styczniu od pn do pt), w sobotę o 18.00

18. niedziela zwykła

31 lipca 2022

1. W okresie wakacyjnym zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na adorację Najświętszego Sakramentuw ciszy pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

2. Jutro rozpoczniemy miesiąc sierpień, a jest on od lat w naszym kraju miesiącem trzeźwości. Pomyślmy o postanowieniach i próbujmy dbać o wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych w tym okresie. Tradycyjna pielgrzymka trzeźwościowa z Oliwy do Matemblewa wyruszy spod katedry 15 sierpnia o godz. 14.00.

3. We wtorek przypada dzień tzw. odpustu Porcjunkuli. Jego historia wiąże się z Asyżem i św. Franciszkiem. Każdy, kto 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny.

4. W I czwartek miesiąca Msze Święte o godz. 7.30 oraz 18.00. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe w intencji za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne po porannej Mszy Świętej oraz na zakończenie adoracji, czyli o 17.50.

5. W I piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy Świętej oraz na zakończenie adoracji, o godz. 17.50.

6. Zachęcamy do spowiedzi dzieci, młodzież, dorosłych codziennie przed Mszami Świętymi.

7. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 7.30 Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin, a po niej różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

8. Msza Święta w intencji za śp. Pana Prezesa Piotra Soykę w drugą rocznicę śmierci, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w naszym kościele.

9. O posprzątanie kościoła prosimy członków naszych wspólnot oraz osoby chętne w piątek o godz. 18.40.

10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

11. Zachęcamy do zabrania i korzystania z wyłożonych na stolikach broszur o zagrożeniach wśród młodzieży oraz różnych obrazków z modlitwami.

12. Gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy owocnego, pięknego czasu w Gdańsku. Wszystkim Parafianom życzymy, aby czas wakacji i urlopów przeżyli w radości i odpoczynku. Pamiętajmy zawsze o modlitwie oraz udziale w niedzielnej Mszy Świętej.

Zmarła nasza parafianka Marianna Pykacz, l. 88, z ul. Reja. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

K. Kiljański - koncert kolęd