W pierwsze soboty miesiąca od września do czerwca o 15.00 - Eucharystia dla osób przeżywajacych stratę bliskiej osoby. "Aby w żalobie nikt nie był sam".

e-mail: nmpmkgdansk@gmail.com

33. niedziela zwykła

13 listopada 2022

1. Dzisiaj przeżywamy coroczny Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na rzecz pomocy dla chrześcijan w Ukrainie.

2. Książka „Na skróty do nieba. Rozmyślania o wierze”, która zawiera niezwykłe teksty naszego parafianina, zmarłego przed rokiem lektora Damiana Zelewskiego, a  są to rozważania stacji Drogi Krzyżowej, tajemnic różańcowych, komentarze do Ewangelii i wiele innych, do nabycia w cenie 30 zł w przedsionku kościoła.

3. Zapraszamy do naszej niedzielnej kawiarenki. Po Mszach Świętych o godz. 10.00 oraz 12.00 w dużej sali domu parafialnego jest możliwość wypicia kawy, herbaty czy zjedzenia pysznego ciasta.

4. Rozpoczynamy cykl katechez o sakramentach świętych. Pierwsza – o chrzcie – we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Zachęcamy wszystkich parafian.5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zaprasza wspólnota Wieczernik, we wtorek po katechezie, czyli ok. 19.45 w kościele.5. Dyżur przedstawiciela naszego Caritasu w dużej sali domu parafialnego w środę od godz. 17.30 do 18.00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek w godz. 17.00 – 18.00. W tym czasie również okazja do spowiedzi.

7. W miniony piątek na ekrany kin wszedł fabularny film „Prorok”, opowiadający o kardynale Wyszyńskim. Zarezerwowaliśmy w Multikinie projekcję dla nas w czwartek o godz. 19.00. Przy zbiorowym wynajmie cena biletu wynosi 13 zł (dla naszej młodzieży 7 zł). Mocno zachęcamy. Zapisy w zakrystii.

8. Diecezjalne spotkanie młodzieży za tydzień, w uroczystość Chrystusa Króla, w Oliwie. O godz. 16.00 Msza Święta w katedrze, a po niej blok ewangelizacyjny prowadzony przez wspólnotę ABBA z Warszawy. Serdecznie zachęcamy naszą młodzież do udania się do Oliwy.

9. Zachęcamy chłopców do dołączenia do grona ministrantów, zaś dziewczynki do scholki.

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy okazji wypominków. Będą  przeznaczone na działania remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

11. Za tydzień będzie nasza taca remontowo – inwestycyjna.

12. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie I Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę o godz. 8.00. Dyżur modlitwy różańcowej w kościele ma również I róża.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania wyłożonej prasy.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Pielgrzymka Niepokalanów- Częstochowa- Świnice Warckie - Glogowiec