16.00 (w styczniu od pn do pt), w sobotę o 18.00

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

• Odpust zupełny może być udzielony wiernemu, który w dzisiejszą uroczystość, przy spełnieniu zwykłych warunków, publicznie odmówi „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi”: O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu…, co uczynimy wspólnie za chwilę. Odpust można uzyskać, przy spełnieniu oczywiście pozostałych warunków, dla siebie lub osoby zmarłej.

• Książka „Na skróty do nieba. Rozmyślania o wierze”, która zawiera teksty zmarłego przed rokiem naszego lektora Damiana Zelewskiego, również dzisiaj do nabycia w przedsionku kościoła. Można tam również nabyć książkę wydaną z okazji 25-lecia naszej parafii w cenie 20 zł.

• Zapraszamy do naszej niedzielnej kawiarenki. Po Mszach Świętych o godz. 10.00 oraz 12.00 w dużej sali domu parafialnego jest możliwość wypicia kawy, herbaty czy zjedzenia pysznego ciasta.

• We wtorek wspomnienie świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy troszczą się o śpiew w naszej parafii, a więc o panu organiście, scholi dziecięco-młodzieżowej, scholi dorosłych.

• Dyżur przedstawiciela naszego Caritasu w dużej sali domu parafialnego w środę od godz. 17.30 do 18.00.

• Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w środę o godz. 18.45 w refektarzu parafialnym. Zapraszamy członków grupy oraz nowych panów chętnych do włączenie się w tę parafialną wspólnotę.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek w godz. 17.00 – 18.00. W tym czasie również okazja do spowiedzi.

• Zbiórka ministrantów młodszych (do 7 klasy) w piątek o godz. 18.40 w kościele. Zapraszamy również nowych chłopców na to spotkanie, by dołączyli do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka ministrantów starszych (od 8 klasy wzwyż) w piątek o godz. 19.30 w dużej sali domu parafialnego. Rozpoczynamy kurs lektorski.

• Spotkanie rodziców dzieci klas I i II, w ramach przygotowań tych dzieci do I Komunii Świętej, w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele.

• Już dzisiaj informujemy, że spotkanie parafialnych rad: duszpasterskiej i ekonomicznej, odbędzie się w czwartek, 1 grudnia, o godz. 18.15.

• Uroczyste nieszpory pierwszej niedzieli Adwentu zostaną odśpiewane w katedrze oliwskiej w sobotę, 27 listopada o godzinie 19.30.

•  „Winnica Racheli” to rekolekcje dla kobiet po aborcji. Szczegóły na plakatach.

• Działający przy naszej parafii trójmiejski oddział wspólnoty "Strumienie życia" organizuje rekolekcje „Pod Prąd”, które przeznaczone są dla mężczyzn i kobiet zmagających się z problemami w sferze płciowości oraz relacji. Odbywać się będą w naszym domu parafialnym. Całość obejmuje dwa weekendy. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• O posprzątanie kościoła prosimy członkinie III Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę o godz. 8.00. Dyżur modlitwy różańcowej w kościele ma również III róża.

• Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa, m.in. nowy numer darmowego miesięcznika „Dobre Nowiny”. Można wziąć więcej egzemplarzy, aby rozdać innym. Do skrzynki przy gazetach można wrzucić dobrowolną ofiarę za to czasopismo, którą przekażemy redakcji, by mogły ukazywać się kolejne numery. W naszej gazetce parafialnej wywiad z Ewą Liegman, prezesem hospicjum dla dzieci, którą gościliśmy przed dwoma tygodniami.

• Na parafialnej stronie internetowej znajdziemy stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

K. Kiljański - koncert kolęd