Msze św. w niedziele:
10.00 - suma parafialna;

Msze św. w dni powszednie
7.30 i 18.00

e-mail: jkuch@poczta.onet.pl

CHRZEST

Zapisy dzieci do chrztu w biurze parafialnym. Do zapisu należy przynieść akt urodzenia dziecka, świadectwo ślubu kościelnego rodziców, dane adresowe rodziców chrzestnych, zaświadczenie proboszcza miejsca zamieszkania rodziców chrzestnych, że są praktykującymi katolikami. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbywa się w dzień poprzedzający chrzest po wcześniejszym umówieniu się.

BIERZMOWANIE

Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież trzeciej klasy gimnazjalnej odbywa się zazwyczaj wiosną. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w II semestrze drugiej klasy gimnazjalnej. Formacja odbywa się według ustalonego przez prowadzącego kapłana harmonogramu spotkań. Ważnym punktem przygotowań są również spotkania z rodzicami. Dorośli, którzy chcieliby przygotować się i przystąpić do tego sakramentu zgłaszają się w biurze parafialnym.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Przygotowanie obejmuje dzieci klas trzecich szkoły podstawowej mieszkających na terenie naszej parafii niezależnie od szkoły, do której dziecko uczęszcza. Ważnym punktem przygotowań są również spotkania z rodzicami. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą regularnie w niedzielnej Mszy św. (najlepiej o godz. 12.00). Uroczystość przystąpienia dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się 21 maja 2017 roku na Mszy św. o godz. 10.00.

SAKRAMENT POKUTY

Do spowiedzi św. można przystąpić 15 minut przed Mszą św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie.

NAMASZCZENIE CHORYCH

Sakrament Namaszczenia Chorych można przyjąć zawsze w razie potrzeby (zły stan zdrowia, ciężka choroba, czy zagrożenie życia). Nie należy czekać na ostatnią chwilę.
Sakramentu spowiedzi i Komunii świętej (a także jeśli potrzeba namaszczenia chorych) udziela się w każdy I piątek miesiąca podczas odwiedzin kapłana w domu chorego.
Należy wtedy przygotować:
1. Stolik nakryty białym obrusem lub inne godne miejsce na Najświętszy Sakrament.
2. Krzyżyk i dwie świece, które zapala się po przyjściu kapłana.
3. Uczestniczyć wraz z chorym w obrzędzie sakramentu (oczywiście poza spowiedzią). W nagłych wypadkach sakramentu namaszczenia udzielamy natychmiast po zgłoszeniu.

MAŁŻEŃSTWO

Bezpośrednie przygotowanie narzeczonych do ślubu obejmuje:
1. Spisanie protokołu w  biurze parafialnym.

Proponujemy uczynienie tego co najmniej 2,5 miesiąca przed ślubem. W tej sprawie należy skontaktować się z biurem parafialnym, by ustalić termin. Do spisania protokołu potrzebne są: akt chrztu narzeczonych(z datą wydania nie starszą niż 3 miesiące) i dowód osobisty.
2. Spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny.
Chodzi o trzy spotkania, na których para poznaje nowoczesne metody naturalnego planowania rodziny. Metody naturalne mylnie kojarzone są jedynie z kalendarzykiem małżeńskim i choćby z tego powodu widać jak bardzo potrzebne są rozmowy z narzeczonymi.
W spotkaniach powinni uczestniczyć oboje narzeczeni!!!

3. Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński).

Zakopane

Boże Ciało