pn. - pt. 17.00; sob. 18.00

Strumienie Życia

Program Strumieni Życia bazuje na teologii ciała św Jana Pawła II, którego autor programu “odkrył” po kilkunastu latach prowadzenia programu w jego poprzedniej wersji, opartej na jego prywatnym doświadczeniu oraz wiedzy terapeutów, z którymi współpracował.

Założyciel Strumieni Życia, Andrew Comiskey, zmagając się ze swoimi trudnościami, osobiście przeszedł najpierw drogę uzdrowienia wewnętrznego. Dzięki tej drodze mógł odkryć źródło swoich grzesznych tendencji w swojej historii życiowej, jak również pozwolić aby miłość Boga – Stwórcy ukształtowała go w nowy sposób. Ponieważ jego osobiste doświadczenie było dla wielu osób bardzo ważne, wraz z Lenne Payne stworzyli program Strumieni Życia, który bardzo rozwinął się w USA, a następnie w Europie oraz na innych kontynentach. Andrew swoją drogę uzdrowienia rozpoczął jako protestant, obecnie jednak jest członkiem Kościoła Katolickiego i w dziełach św. Jana Pawła II odnalazł zakorzenioną w teologii zdrową naukę o prawdziwej tożsamości człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boga.

Obecnie Strumienie Życia posiadają wieloletnie doświadczenie modlitwy i towarzyszenia osobom w wyjściu z trudnych doświadczeń życiowych z przeszłości. Celem ich istnienia jest umożliwienie innym doświadczenia Bożego uzdrowienia w sferze tożsamości. Aktualnie grupy Strumieni Życia istnieją na pięciu kontynentach w ponad 20 krajach. Od kilku lat powstają też grupy w Polsce.

Rekolekcje prowadzone przez grupy Strumieni nie są terapią i jej nie zastępują. Opierają się one na modlitwie osoby zainteresowanej jak i towarzyszących jej animatorów. Jednocześnie nie można ich porównać z żadną inną formą duszpasterstwa, które zazwyczaj nie skupiają się na wejściu w głęboki i systematyczny proces uzdrowienia wewnętrznego. Osoby, które stają się animatorami modlitwy wstawienniczej, same przeszły rekolekcje oraz weszły i trwają na drodze osobistego uzdrowienia wewnętrznego. Nie są jednak ekspertami w dziedzinie pomagania innym. Dzięki osobistemu doświadczeniu uzdrowienia od Jezusa mogą lepiej zrozumieć problemy innych i im modlitewnie towarzyszyć.

Więcej informacji na https://strumieniezycia.pl/

W Gdańsku spotykamy się co 2 tygodnie we wtorki o 18:45, kalendarz spotkań jest dostępny na stronie https://strumieniezycia.pl/kalendarz/

oraz że istnieje możliwość kontaktu e-mailowego poprzez adres trojmiasto@strumieniezycia.pl

Liturgiczna Służba Ołtarza w Tatrach