pn. - pt. 17.00; sob. 18.00

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii liczy ok. 25 osób. Naszym opiekunem jest ks. Jan Kucharski, proboszcz naszej parafii, a prezesem LSO jest Jacek Kupiec. Naszą wspólnotę tworzą ministranci, lektorzy oraz szafarze nadzwyczajni Eucharystii. Pod koniec sierpnia 2017 roku doczekaliśmy się pierwszego w naszym gronie ceremoniarza, który uczestniczył w kursie w Ochotnicy Dolnej. Po dwóch latach mieliśmy kolejnych dwóch ceremoniarzy.

Ministranci i lektorzy spotykają się na zbiórkach raz na 2 tygodnie gdzie omawiane są sprawy liturgiczne oraz bieżące wydarzenia. Każdy z nas ma wyznaczony 1 dyżur w tygodniu poza niedzielną Eucharystią. Uczestniczymy również w dniach skupienia służby liturgicznej oraz corocznej pielgrzymce LSO do Oliwy. Poza spędzaniem wspólnego czasu na modlitwie, gramy także w piłkę nożną na boisku oraz w hali, a także bierzemy udział w turniejach tenisa stołowego, zarówno tych organizowanych w parafii, jak i tych dla służby liturgicznej. Co roku w wakacje uczestniczymy w różnych wyjazdach organizowanych przez parafię. Nasi ministranci w maju 2021 roku zostali mistrzami diecezji w piłkę nożną w kategorii "Lektor młodszy"(wiek 13-16 lat), by po miesiącu zająć 4 miejsce w Polsce w gronie 27 zespołów uczestniczących w mistrzostwach w Rzeszowie.

Staramy się wypełniać nasze obowiązki jak najlepiej i mamy nadzieję, że naszą postawą dajemy dobre świadectwo jako ci, na których wszyscy patrzą, ponieważ jesteśmy najbliżej ołtarza.

Liturgiczna Służba Ołtarza w Tatrach

Murzasichle, Tatry