1. niedziela Adwentu

27 listopada 2022

• Zapraszamy do naszej niedzielnej kawiarenki. Po Mszach Świętych o godz. 10.00 oraz 12.00 w dużej sali domu parafialnego jest możliwość wypicia kawy, herbaty czy zjedzenia pysznego ciasta.

• Spotkanie rodziców dzieci klas I i II, w ramach przygotowań tych dzieci do I Komunii Świętej, dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele.

• Roraty, czyli Msza święta adwentowa ku czci NMP, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W te dni nie będzie Eucharystii o godz. 18.00. W soboty natomiast wieczorna Msza święta, która jest odprawiana już z liturgii niedzielnej, o godz. 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Szczególne zaproszenie na Roraty kierujemy do dzieci oraz ich rodziców. W dwa niewiadome dni, po Roratach, zaprosimy dzieci do domu parafialnego na ciepłe kakao.

• Dodatkowa Msza święta, na którą zaprasza wspólnota Wieczernik, odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

• Dyżur przedstawiciela naszego Caritasu w domu parafialnym w środę w godz. 18.00 – 18.30, czyli po Roratach.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek w godz. 18.00 – 19.00. W tym czasie również okazja do spowiedzi.

• Spotkanie parafialnych rad: duszpasterskiej i ekonomicznej, w czwartek, o godz. 19.00 w refektarzu parafialnym.

• W I Czwartek i I Piątek Miesiąca nabożeństwo po porannej Mszy świętej. Ks. Jan w piątek rano uda się z posługą sakramentalną do swoich chorych, ks. Cezary natomiast w sobotę.

• W I Sobotę Miesiąca o godz. 7.00 Godzinki, o 7.30 Msza Święta, a po niej różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca oraz czcicieli Matki Bożej.

• Wieczór Chwały „Droga do uwolnienia” odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Najpierw Msza Święta w intencji uzdrowienia duszy i ciała o godz. 18.30, a następnie godzinna modlitwa uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać w ciągu tygodnia w zakrystii, natomiast za tydzień i w kolejne niedziele Adwentu będą rozprowadzane w przedsionku kościoła.

• Parafialny zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu papierowe tutki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe po 10 zł, duże po 20. Wypełnione artykułami spożywczymi tutki prosimy o przyniesienie do 11 grudnia. Zostaną  z nich przygotowane paczki świąteczne dla najuboższych.

• O posprzątanie kościoła prosimy członków naszych wspólnot oraz osoby chętne w piątek o godz. 18.00. Dyżur modlitwy różańcowej w kościele ma III róża.

• Przy wyjściu z kościoła są wyłożone czasopisma, nowe numery „Dobrych Nowin” oraz „Małego Gościa”. W naszej parafialnej gazetce wywiad z ks. Wojciechem Langowskim, ojcem duchownym gdańskiego seminarium, którego gościliśmy przed dwoma tygodniami.

• Książki: naszego lektora Damiana Zelewskiego, a także ta wydana z okazji 25-lecia naszej parafii, są jeszcze do nabycia w zakrystii.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Pielgrzymka do Rzymu