Msze św. w niedziele:
10.00 – Suma Parafialna;

Msze św. w dni powszednie

Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30.

2. Katecheza biblijna w poniedziałek o 18.45.

3. Spotkanie grupy Semper Fidelis w poniedziałek o 19.30.

4. Spotkanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę „Wieczernik” we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież pracująca oraz dorosłych parafian.

5. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 7.00 - 7.30 oraz 18.00 – 19.00. Obchody Świąt Paschalnych rozpoczynają się w czwartek, dlatego starajmy się przystąpić do sakramentu pokuty wcześniej. Dodatkowa spowiedź, przede wszystkim dla przyjeżdżających z zagranicy, w piątek w godz. 21.00-23.00.

6. Do robienia ciemnicy oraz grobu zapraszamy w środę o godz. 19.00.

7. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30, a następnie adoracja przy ciemnicy do godz. 23.00. Tego dnia wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego dzieci, które w ubiegłym roku pa raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, prosimy o przybycie w komunijnych strojach. Będą dla nich zarezerwowane miejsca w pierwszych ławkach.

7. W Wielki Piątek:

- adoracja przy ciemnicy od godz. 8.00,

- Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, o godz. 8.00,

- Adoracja dla dzieci prowadzona przez Scholkę o godz. 12.00,

- nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00,

- Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.30,

- adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim do godz. 23.00,

- obowiązuje post ścisły, ale zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do celebracji Wigilii Paschalnej,

8. W Wielką Sobotę:

- adoracja przy grobie Pańskim od godz. 8.00,
- Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, o godz. 8.00,
- święcenie pokarmów o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00 na placu między kościołem, a domem parafialnym,
- liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.30, prosimy o przyniesienie świec.

Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii całego Triduum Paschalnego. Zachęcamy też do nawiedzania kościoła w piątek i w sobotę w ciągu dnia i adoracji Pana Jezusa przy ciemnicy i przy grobie. Program adoracji grup parafialnych znajdziemy w gazetce.Msza św. Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się w Wielką Sobotę wieczorem, po zachodzie słońca, jest najważniejszą Eucharystią w całym roku liturgicznym. To właśnie podczas Wigilii Paschalnej po raz pierwszy śpiewamy uroczyste „Alleluja” i zaczynamy świętować Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Chociaż ta Msza św. rozpoczyna się w sobotę wieczorem, to jednak jest ona już Mszą św. niedzielną – Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji polskiej utarł się zwyczaj, że dopiero procesja rezurekcyjna oznacza Zmartwychwstanie Chrystusa. Kościół zachęca jednak do tego, aby nie rozdzielać tych dwóch wydarzeń – Wigilii Paschalnej i Rezurekcji, gdyż są one ze sobą ściśle związane, stanowią pewną jedność. Chcąc podkreślić ogromne znaczenie Wigilii Paschalnej łączymy ją z procesją rezurekcyjną. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.30 i na zakończenie Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja rezurekcyjna. W związku z tym nie będzie już Rezurekcji w niedzielę o 6.00 rano. Pierwsza Msza św. w niedzielę wielkanocną zostanie odprawiona o godz. 8.00. Zachęcamy parafian do udziału w tej ważnej i uroczystej liturgii, jaką jest Wigilia Paschalna. Zachęcamy do przybycia również dzieci, aby wdrażały się w najistotniejsze obrzędy świąteczne. Po zakończeniu nocnej liturgii zapraszamy parafian na poczęstunek do domu parafialnego. Wszystkie panie, które chciałyby zrobić ciasto na to wspólnotowe świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego, prosimy o kontakt.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym.

10. Chcemy zaprosić, jak przed rokiem, do włączenia się w inicjatywę środowiska młodych katolików związanych ze stroną www.kapłani.com.pl, polegającą na 30-dniowej modlitwie za konkretnego kapłana. Po liturgii w Wielki Czwartek rozdamy wizytówki z imieniem księdza i rokiem jego święceń.

11. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 18.15. W Wielką Sobotę również 15 minut przed wieczorną liturgią, a w niedzielę i poniedziałek po sumie parafialnej.

12. Skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną można dzisiaj przynieść do kościoła i złożyć do wystawionego obok chrzcielnicy kosza. Ofiary te przeznaczone będą dla osób potrzebujących i biednych.

13. Do skrzynek „Ofiary na kwiaty” można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

14. Ofiary składane przy okazji nabywania palemek przeznaczone będą na działania duszpasterskie z młodzieżą w naszej parafii.

15. Za tydzień, w Wielkanoc, będziemy mieli tacę remontowo-inwestycyjną.

16. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie I Róży Różańcowej oraz osoby chętne w czwartek o godz. 8.00.

17. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest prasa: nasza gazetka parafialna ze szczegółowym programem Wielkiego Tygodnia, tygodnik „Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma.

Zmarła nasza parafianka: Teresa Osińska, l. 74, zam. przy ul. Twardej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Spotkanie Semper Fidelis