pn. - pt. 17.00; sob. 18.00

I niedziela Adwentu

28 listopada 2021

1. Roraty, czyli Msza święta adwentowa ku czci NMP, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W te dni nie będzie Eucharystii o godz. 18.00. W soboty natomiast wieczorna Msza święta, która jest odprawiana już z liturgii niedzielnej, o godz. 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Szczególne zaproszenie na Roraty kierujemy do dzieci oraz ich rodziców. We wtorek i piątek po roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na ciepłe kakao.

2. Dodatkowa Msza święta, na którą zaprasza wspólnota Wieczernik, odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

3. Dyżur przedstawiciela naszego Caritasu w domu parafialnym w środę w godz. 18.00 – 18.30, czyli po Roratach.

4. W czwartek zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do utworzonego przed miesiącem sanktuarium Jana Pawła II na Zaspie. Odwiedzimy Gdański Ośrodek Dokumentacji Papieża Jana Pawła II oraz kościół, gdzie będziemy uczestniczyć we Eucharystii. Wyjazd spod parafii o godz. 16.15, planowany powrót ok. godz. 19.30. Zapisy w zakrystii. Koszt: 15 zł od osoby.

5. W I Czwartek i I Piątek Miesiąca nabożeństwo po porannej Mszy świętej, a w piątek rano kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

6. W I Sobotę Miesiąca o godz. 7.00 Godzinki, o 7.30 Msza Święta, a po niej różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca oraz czcicieli Matki Bożej.

7. Poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00. Po niej zaś spotkanie rodziców w kościele.

8. Wieczór Chwały „Droga do uwolnienia” odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Najpierw Msza Święta w intencji uzdrowienia duszy i ciała o godz. 18.30, a następnie godzinna modlitwa uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać w ciągu tygodnia w zakrystii, natomiast za tydzień i w kolejne niedziele Adwentu panowie kościelni będą je rozprowadzać w przedsionku kościoła.

10. Parafialny zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu papierowe tutki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe po 6 zł, duże po 16, a także Ewangelię na każdy dzień po 30 zł – jest to bardzo wartościowa pozycja pomagającą w codziennym przeżywaniu Słowa Bożego, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele dobroczynne. Wypełnione artykułami spożywczymi tutki Caritas prosimy o przyniesienie do 12 grudnia. Zostaną  z nich przygotowane paczki świąteczne dla najuboższych.

11. Już dzisiaj informujemy, że kolejne spotkanie synodalne odbędzie się w czwartek, 9 grudnia.

12. Już dzisiaj też zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w naszym kościele w dn. 12 – 15 grudnia. Szczegóły za tydzień, można je już znaleźć na parafialnej stronie internetowej.

13. Zainteresowanych zimowym wyjazdem w góry w dniach 21 – 27 lutego zachęcamy do zgłaszania się u ks. Jana.

14. O posprzątanie kościoła prosimy członków naszych wspólnot oraz osoby chętne w piątek o godz. 18.00.

16. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone czasopisma, m.in. nowe numery „Dobrych Nowin” oraz „Małego Gościa” z lampionem do sklejania.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Liturgiczna Służba Ołtarza w Tatrach