19. niedziela zwykła

7 sierpnia 2022

1. W okresie wakacyjnym zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na adorację Najświętszego Sakramentuw ciszy pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. W tym czasie również okazja do spowiedzi.

2. Dzisiaj przypada Dzień Dobrego Samarytanina na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Świętowanie rozpocznie się Mszą Świętą w bazylice Mariackiej o godz. 12.00. Następnie na scenie przy skwerze Heweliusza odbędą się koncerty, występy i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Świętowanie zakończy koncert Grace Gospel Choir.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.00. Do skrzynki przy chrzcielnicy można wrzucać dziękczynne i błagalne intencje do Matki Bożej, które przedstawiamy w czasie środowej nowenny.

4. W sobotę przypada Dzień Fatimski. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej procesja z rozważaniami różańcowymi. Grupami odpowiedzialnymi za prowadzenie modlitwy i niesienie figurki są Caritas i Semper Fidelis.

5. Uroczystość przyjęcia święceń biskupich przez ks. Piotra Przyborka odbędzie się w Katedrze Oliwskiej w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwach o naszym nowym biskupie.

6. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie III Róży Różańcowej oraz osoby chętne   w sobotę o godz. 8.00.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

8. Gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy owocnego, pięknego czasu w Gdańsku. Wszystkim Parafianom życzymy, aby czas wakacji i urlopów przeżyli w radości i odpoczynku. Pamiętajmy zawsze o modlitwie oraz udziale w niedzielnej Mszy Świętej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Mistrzostwa LSO w Kołobrzegu