Msze św. w niedziele:
10.00 - suma parafialna;

Msze św. w dni powszednie
7.30 i 18.00

e-mail: jkuch@poczta.onet.pl

33. niedziela zwykła

19 listopada 2017

1. Z okazji Światowego Dnia Ubogich Caritas przygotował Karty Miłosierdzia z wypisanymi uczynkami miłosierdzia. Znajdziemy je włożone do gazetek parafialnych. Zachęcamy do wybrania jednego uczynku i zrealizowania go w najbliższym czasie.

2. Chcielibyśmy zorganizować w naszej parafii wspólnotę dla małżeństw chrześcijańskich, zwaną Domowym Kościołem. Zapraszamy na spotkanie informacyjne o tym ruchu z małżeństwami, które od lat w nim uczestniczą, dzisiaj o godz. 17.30 w domu parafialnym.

3. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w poniedziałek o godz. 18.50 w domu parafialnym.

4. Wspólnota „Wieczernik” zaprasza młodzież oraz dorosłych na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

5. Organizujemy wspólne wyjście do Multikina na nowy polski film „Dwie Korony”, który opowiada o życiu św. Maksymiliana Kolbe, w czwartek o godz. 19.00. Film jest dozwolony od lat 13. Dzięki zbiorowemu wynajmowi koszt wynosi 13 zł/os. Młodzież – pół ceny. Zapisy w zakrystii. Zbiórka i odbiór biletów o 18.50 w kinie.

6. Coroczna pielgrzymka Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 12.00 – 16.00. Tym razem wszyscy ministranci i lektorzy spotykają się w Oliwie. W programie Msza Święta z biskupem, ustanowienie nowych ceremoniarzy, słodki poczęstunek oraz koncert poprowadzony przez znanego rapera. Zbiórka i wyjazd naszych ministrantów i lektorów w sobotę o 11.45. Prosimy rodziców o pomoc w podwiezieniu chłopców.

7. Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 na plebanii.

8. Rozpoczynamy przygotowania do świątecznego bazaru. Szczegóły u ks. Piotra.

9. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na narty do Szczyrku w drugim tygodniu ferii zimowych. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra.

10. Rozprowadzając przez dwie niedziele cegiełki na remont organów zebraliśmy 8860 zł. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary, za zrozumienie i poczucie odpowiedzialności za kościół i wspólne dobro. Cegiełki są wciąż do nabycia w biurze parafialnym.

11. Dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 400 zł.

12. Konferencja o zagrożeniach rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę na Uniwersytecie Gdańskim. Szczegóły na plakatach.

13. Poradnia Rodzinna u Dominikanów zaprasza na ciekawy warsztat „Gniewajcie się a nie grzeszcie… czyli jak się złościć po chrześcijańsku?” w sobotę 2 XII. Szczegóły na plakacie.

14. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie II Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę po porannej Mszy św.

15. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest prasa: gazetka parafialna, tygodnik „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość”.

16. Zmarli nasi parafianie: Zofia Walczak, l. 68; Teresa Sadowska, l. 81 i Jerzy Gasch, l. 85. Polećmy ich miłosiernemu Bogu...

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Ustanowienie nowych ministrantów

Mistrzostwa Archidiecezji w piłce nożnej ministrantów i lektorów