Msze św. w niedziele:
10.00 – Suma Parafialna;

Msze św. w dni powszednie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

1. Festyn parafialny odbędzie się w niedzielę, o godz. 13.00 na placu przykościelnym. Rozpoczniemy tradycyjnie grochówką, na którą zapraszamy, my kapłani, z okazji zbliżających się imienin Jana i Piotra. W programie festynu: konkursy, tańce, gry, zabawy, kawa, herbata, ciasto i wiele innych atrakcji. Będą zawodowi wodzireje, którzy poprowadzą nam ten jubileuszowy festyn. Na zakończenie, ok. godz. 15.30, na boisku szkolnym zostanie rozegrany mecz pomiędzy Kawalerami a Żonatymi.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach Świętych.

3. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

4. Wspólnota „Wieczernik” zaprasza dorosłych oraz młodzież na spotkanie modlitewno-formacyjne we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

5. Msza święta dziękczynna za kończący się rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo na czas wakacji i urlopów odbędzie się w środę o godz. 8.15. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.

6. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.

7. W środę przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Będzie to miało miejsce od godz. 9.00 do 18.00. Zapraszamy do przybycia do kościoła, który będzie otwarty cały dzień, na chwilę modlitwy przed Panem Jezusem. Na stolikach są wyłożone listy do wpisywania się, kto w jakim czasie mógłby czuwać przed Najświętszym Sakramentem.

8. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte o 8.00, 10.00, bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz o godz. 18.30. Po sumie, ok. godz. 11.00 ulicami naszej parafii wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie tradycyjną trasą, ulicami Zielony Trójkąt, Mikołaja Reja, Swojską, Chwaszczyńską, Twardą, Okrąg, Marynarki Polskiej (przy wieżowcach) i do kościoła. Serdecznie prosimy parafian o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, przystrojenie okien naszych domów i mieszkań, a nade wszystko o udział we Mszy Świętej i procesji. Zachęcamy do zabrania książeczek i śpiewników z pieśniami na procesję. Tegoroczne dzieci komunijne oraz rocznicowe prosimy o uczestnictwo w procesji w strojach komunijnych lub galowych.

9. Dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próbę w środę o godz. 16.00 na placu przy kościele. Serdecznie prosimy parafian o przynoszenie płatków kwiatów do sypania w Boże Ciało.

10. Przedstawiciele rady parafialnej zebrali do puszek 1420 zł na dekoracje na Boże Ciało. Bóg zapłać.

11. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od postu w piątek po Bożym Ciele.

12. Zapraszamy do udziału w 2–dniowej Pieszej Pielgrzymce śladami Bł. Doroty do Mątowów Wielkich, która odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Rozpoczęcie w piątek Mszą Świętą o godz. 6.30 w Bazylice Mariackiej. Szczegóły w gazetce.

13. Trzecia ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry” odbędzie się w sobotę, 22 czerwca. Zainteresowanych zachęcamy do zgłaszania się do kapłanów.

14. Wyjazd dzieci i młodzieży do Czarliny w poniedziałek, 24 czerwca, o godz. 9.00. Rodziców prosimy o kontakt do środy, celem dopełnienia wszelkich formalności. Rodziców, którzy mogliby posłużyć transportem samochodowym prosimy o kontakt z kapłanami.

15. Pamiątkowe obrazki z jubileuszu 25-lecia kapłaństwa ks. Jana są wyłożone na stolikach. Kto jeszcze nie ma, może zabrać. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach.

16. O posprzątanie kościoła prosimy członkinie I Róży Różańcowej oraz osoby chętne w sobotę po porannej Mszy Świętej.

17. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Jubileusz księdza Jana